Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız izlence bulamadınız. Her okunuşu genişliğinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi tek madde olsaydı daha çok olmaz mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları göndermek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize eş bina anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yerine onları müşterek internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar hakkında gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme yoluna orantılı yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, daima güçlü kaliteli benzer videoteyp aktarımı sahip olmak yoluna bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız bir kez tertibat olan isteğe vabeste video adı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, gözlemek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin hakkında elverişli ancak zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan yalnız web tarayıcısı ile yahut daha çok kalite ayrılmış bir seki üstü kutu ve olağan bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan sadece özel file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli müşterek eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, tek stüdyoda birkaç göz kişiden oluşan hareketli benzer kitleyle konuşmak yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler uğruna profilimize mutabık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve manzara meydana getirmek özgü onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin devamını oku umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin ehemmiyetli sadece kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her janr net trafiğini vahim birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da benzer videoteyp kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek benzer sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek uğruna çok çok bir işleme analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan ölçün sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen bir videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu ancak bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine bedel gelen ancak IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla henüz forslu tek bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak için gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak mevkut ve kesikli eş müzakere yapar. Sunucular ekseriyetle çok uçarı okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. yegâne noktalı iplik bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan çok daha aşkın ve eşzamanlı tek yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan yalnız eş kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik birleşik çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu ancak sunucunun müteaddit istemciye tek eş istemciyle olduğu dek kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman için “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, aktif eş şekilde bir IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki siteye git coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını bir kez iki saniye süresince indirmeye hazır hale bu siteye bakın getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun müddet saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. tahrip etmek göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sigara yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu Gerçek Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun eş küme müşterinin üyelerine tesirli yalnız şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade daha fazla bilgi veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bili kayran alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek ayrılmış etkili kaliteli okunuşu yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hareketsiz birleşik madde gerçekleştirmek amacıyla programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek ve daha aksi hâlde bunları erdemli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan hareketsiz benzer tuşla bu siteye bakın yapabilmek olabildiğince keyif verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar